slide 1

مزایای لمینت نسبت به سایر کفپوش ها چیست؟

در حقیقت کفپوش لمینت مزایای زیادی نسبت دیگر کفپوش ها دارد که اهم آن به شرح زیر است :

۱- قابلیت جمع آوری بدون تخریب کف.

 لمینت ها در هنگام نصب به کف چسبانیده نمیشوند بلکه بوسیله لبه های نر و ماده ای که به آنها کلیک گفته می شود به هم قفل میشوند و هرچه متراژ کار بالاتر می رود وزن لمینت های در هم قفل شده نیز بیشتر شده و همین وزن باعث ثابت شدن لمینت ها بر روی کف می شود، لذا نصب لمینت باعث تخریب کف زیرین نمیشود درحالیکه جمع آوری سنگ ، سرامیک و یا پارکت از روی کف بدون تخریب آن ممکن نیست.

۲- قابلیت استفاده مجدد .

 با توجه به امکان جمع آوری لمینت بدون آسیب دیدن آن ، این کفپوش ها را میتوان تا چندین بار پس از نصب جمع آوری نموده و مجددا در فضاهای دیگر نصب نمود.

۳- عایق صدا بودن.

پیش از نصب لمینت یک یا دو لایه فوم زیر آن پهن می شود ، وجود فوم و خاصیت عایقی جنس چوب که در ساختمان لیمنت بکار رفته است تا حد زیادی از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری می کند. 

۴- عایق حرارتی بودن

فوم زیر لمینت  ، و خاص چوب بکار رفته در هسته لیمینت  ، باعث میشود حرارت و برودت از مصالح ساختمانی کف ساختمان به فضای اتاق نفوذ نکند لذا در مقایسه با سنگ و سرامیک ، لیمنت باعث میشود اتلاف حرارتی از کف به حداقل رسیده و لمس کف حتی با پای برهنه نیز نا خوشایند نباشد . 

۵- مقاومت در برابر آب خوردگی.

استفاده از فیبر با تراکم زیاد (HDF) بعنوان هسته مرکزی لمینت ، بکارگیری مواد ضد آب بعنوان لایه های رویی و زیرین لیمنت و همچنین امکان آغشته کردن کلیک ها به پارافین  باعث شده این کفپوش تمایل زیادی برای جذب آب نداشته باشد لذا در مقایسه با پارکتهای چوبی لمینت ها در مقابل آب بسیار مقاومتر هستند بطوریکه بعضی انواع آن را حتی در حمام نیز میتوان بکار برد.

۶- مقاومت در برابر آسیب های دیگر.

وجود لایه ضد سایش از جنس ملامین بروی سطح لمینت باعث شده این محصول نه تنها در مقابل اجسام نوک تیز و  زبر بسیار مقاومتر از پارکت  باشد بلکه در مقابل افتادن ته سیگار و یا ریختن مواد شیمیایی نیز مقاومت بسیار خوبی از خود نشان دهد.

۷- سرعت نصب بالا.

استفاده از سیستم قفل کلیکی باعث شده سرعت نصب لمینت بسیار بالا باشد ، همچنین بر خلاف سنگ و سرامیک و پارکت که تا خشک شدن لایه زیرین نباید بروی آن رفت ، لمینت نیازی به زمان خشک شدن ندارد.

بطور معمول یک نصاب با تجربه میتواند کار نصب لمینت را برای یک واحد 100 متر مربعی در یک روز کاری به پایان برساند، چنین سرعتی در صورت استفاده از سنگ ، سرامیک و یا پارکت چوبی غیر قابل تصور است.

۸- سادگی نصب.

برخلاف سنگ ، سرامیک و یا پارکت که پس از نصب نیازمند به دادن دوغاب یا ساب و لاک کردن هستند ، لمینت نیاز به انجام هیچ فعالیت دیگری پس از نصب ندارد و میتوان بلافاصله پس از نصب اثاثیه منزل را در جای خود قرار داده و بلافاصله از فضا استفاده نمود.

۹- صرفه اقتصادی.

به دلیل توسعه تکنولوژی تولید لیمنت ، قیمت تمام شده این محصول پایین تر از کفپوش های دیگر نظیر سنگ و سرامیک و پارکت می باشد ، مقرون به صرفه بودن همراه با زیبایی و حس گرم بودن محیط در کنار دیگر مزایای یاد شده باعث شده استقبال از این محصول هر روز گسترده تر شود.

۱۰- ضد آلرژی بودن.

برخلاف کفپوشهایی نظیر موکت و فرشهای با الیاف مصنوعی که باعث تجمع گرد و خاک و دیگر عوامل محرک حساسیت میشوند، لمینت حساسیت را تحریک نمیکند.